MISTROVSTVÍ ČR 26. - 27. listopadu 2016

Zakončením sezóny bylo pro šumperské karatisty  mistrovství České republiky v moderním sportovním karate, které se konalo koncem listopadu v Praze.

Z leva: Oldřich Midle, David Staněk, Simona Straková, Kuba Krejčí, Jan Smutný, Kristián Káčerek

Petr Růžička, Daniel Šrom, Daniel Slavík, Julie Hrozová, Dominik Zgarba

Marek Zatloukal

V nejpočetnější kategorii sestav „forma prima“ se na medailových stupních umístili hned dva zástupci šumperského oddílu. Bronz v této kategorii vybojoval Daniel Slavík a ještě lépe si vedl Marek Zatloukal, který ve stejné kategorii vybojoval druhé místo. Stejně tak v kategorii sestav „forma sekunda“ brali šumperští borci hned dvě medaile. David Staněk bronz a Petr Růžička stříbro.

Kategorii bojů mužů pod 16 ovládl David Staněk a po napínavém finále si odváží z Prahy zlatou medaili. Kategorie boje mužů pod 13 byla z důvodu velkého počtu závodníků rozdělena do dvou samostatných skupin. Obě tyto skupiny ovládli a další zlaté medaile do šumperské sbírky přidali Kristián Káčerek a Petr Růžička.

Mezi ženami pod 16let si výborně počínala Simona Straková, která v této kategorii obsadila třetí místo. Stejně tak bronzovou medaili si odváží Julie Hrozová, které skončila třetí v kategorii bojů žen pod 13 let.

Boje mužů pod 16 let - Jan Smutný, IX. kyu
Úspěchy oddílu na turnaji v Praze:
1. místoBoje pod 16 letDavid Staněk
1. místoBoje pod 13 let - většíKristián Káčerek
1. místoBoje pod 13 let - menšíPetr Růžička
2. místoForma sekundaPetr Růžička
2. místoForma primaMarek Zatloukal
3. místoBoje pod 16 letSimona Straková
3. místoBoje pod 13 letJulie Hrozová
3. místoForma sekundaDavid Staněk
3. místoForma primaDaniel Slavík